Seo Hakkında Herşey
Merhaba Arkadaşlar;
Bugunki Makalemde size Seo ile ilgili bir çok bilgiyi bir araya toplayarak anlatmaya çalıştım.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Nedir?
İngilizce Search Engine Optimization kelimelerin baş harflerinden oluşan SEO, arama motoru iyileştirmesinin kısaltması olarak kullanılmaktadır. Arama motorlarından en yüksek sayıda ve nitelikli ziyaretçiyi çekmek için yapılan işlemlerin bütünü de diyebiliriz.
İç ve Dış Optimizasyon olarak 2 ye ayrılır.

İç Optimizasyon Nedir?
Site içi SEO da diyebiliriz , makalenizin düzgün biçimlendirilmiş olması ve sayfaya gelen ziyaretçiyi memnun edecek şekilde Göze Hoş GelenŞeyler Yaparsanız Bu İç Optimizasyonunuzu etkiler.
Bir Resimli Güzel Paylaşmak Var Birde Karmakarışık şekilsiz bir yazı yazmak var.

Dış Optimizasyon Nedir?
Site dışı SEO da diyebiliriz,burada önemli olan Backlink'leriniz. Arama motorlarına göre bir siteye ne kadar çok link verilmişse site o kadar popüler ve güvenilir bir site demektir.Dış Optimizasyon’da web sitenize link verilmesini sağlamalısınız.
Forumlarda ve bloglarda Yorum veya konu yazmak güzel backlink stratejileridir.


Seo Nasıl Yapılır ?
Seo Araçları Kullanarak
Uygun Keyword Seçmebilmek.

Uygun Keyword Nasıl Seçilir ?
Empatili düşünün siz yazacağınız makaleyi bulmak isteseniz nasıl bulursunuz.Veya Siteni Nasıl Tanımlarsın.

Google Adwords
Google'ın başlattığı Anahtar kelimenizde üst sıraya alacak bir ücretli bir servis.

Google Adwords Mantığı ?
Örnek Olarak Google'ye "SEO" Yazalım ve çıkan sitelere bakalım.İlk Sırada "Reklam" yazısını farketmişşinizdir.Adwords sizi Reklam olarak anahtar kelimenizde üst sıraya alacak bir ücretli bir servis.BackLink Nedir ?
Backlink, bir sitenin başka bir siteye vermiş olduğu,1 Makalesinde Anasayfasında vs. bannerinin veya metin linkinin bulunması durumunda Site Sıralamasında sizi üste çıkarmasını sağlayan link sistemidir.
Örnek olarak 1 kişi sizin makalenizi çok beğendi ve kendi Blog,Web Sitesindede Paylaşmak İstedi ve Sizden Alıntı Olduğunu Belirtmesi buna örnektir.


Yardım Edecek Uygulamalar,Eklentiler vs.